Toprak Mahsulleri Ofisi Mısır Alım Fiyatları tariminadresi.com | traktör fiyatları,sahibinden traktör,

Traktör, Biçerdöver, Balya Makinesi ve Zirai Alet

İlan ve Çiftçi haber sitesi

.

Toprak Mahsulleri Ofisi Mısır Alım Fiyatları ikinci, 2el, traktör, biçerdöver, tarım, aletleri, makine, fiyatı, satılık, sahibinden, galeriden, çekişme, video, piyasa, 0, kepçe, balya, fiat, massey, new hollad, john deere, motor, kurutma, tractor

ikinci el traktör, 2.el traktör

Tarımın Adresi Satılık Traktör Biçerdöver Zirai Alet İlanları

Toprak Mahsulleri Ofisi Mısır Alım Fiyatları

TMO, 2013 yılında mısır alımlarına 12 Ağustos'ta başlamış ve 139 alım noktasında aldığı 1.373.444 ton mısır karşılığında üreticilere 837 Milyon TL ödeme yapmıştır.
Ayrıca 18.305 ton emanet alım gerçekleştirmiştir.

TMO bugüne kadar mısır ekiliş durumu, bitki gelişimi, üretim durumu ve ürün maliyeti gibi birçok konuda çalışmalar yapmış, bu suretle elde edilen verileri de alım politikalarının oluşturulmasında dikkate almıştır.

Ülkemizde 2014 dönemi mısır hasatı, 31 Temmuz itibariyle Çukurova ve Amik Ovası'nda başlamış olup bu gün itibariyle % 2,6 seviyelerine ulaşmıştır.

TMO tarafından, piyasalar yakından izlenerek müdahale politikaları şekillendirilmiştir.

Bu yıl mısır alımlarında izlenecek politikalar;

TMO, mısır üretimi yapılan bölgelerdeki tüm işyerlerinde 18 Ağustos 2014, Pazartesi günü itibariyle mısır alımına başlayacaktır.

Çiftçi Kayıt Sistemi'ne kayıtlı üreticiler, belgelerindeki üretim miktarının tamamını peşin satabilecek veya emanete bırakabileceklerdir.

ÇKS Belgesi olmayanlar ise üreticiden aldığını belgelemek kaydıyla TMO depolarına emanete bıraktıkları ürünlerini, 1 Ocak 2015 – 31 Mayıs 2015 tarihleri arasında TMO'ya satabileceklerdir.

TMO, üreticilerimizin işyerleri önünde uzun süre beklemelerini önlemek amacıyla geçen yıl olduğu gibi 2014 yılında da mısır alımlarını Randevulu olarak yapacaktır. Randevusuz alım yapılmayacaktır.

Randevular, randevu.tmo.gov.tr, www.randevu.tmo.gov.tr ve www.tmo.gov.tr internet adresleri üzerinden veya TMO işyerlerinden alınabilecektir.

Pazar günleri hariç haftanın 6 günü alım yapılacaktır.

Emanet alımlar, geçici alım merkezleri dahil boş depo kapasitesi olan tüm işyerlerimizde yapılacaktır.

Ürünlerini TMO depolarına emanete bırakan üreticiler, talepleri halinde makbuz senediyle TMO'dan %30 avans alabilecek veya anlaşmalı bankalardan kredi kullanabileceklerdir. ÇKS belgesi olmayanlar ise anlaşmalı bankalardan makbuz senediyle yalnızca kredi kullanabileceklerdir.

Bu yıl ürün bedelleri, ürünün TMO'ya teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde üretici banka hesaplarına aktarılacaktır.

Ürününü anlaşmalı bankalardan alınan ürün kartı ile teslim eden üreticilere ise 30 gün yerine, 10 gün içerisinde ödeme yapılacaktır. (Ziraat Bankası, Halkbank, Akbank, ING Bank, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Denizbank, TEB, Albaraka Türk ve İş Bankası)

TMO MÜDAHALE ALIM FİYATI BELİRLENİRKEN;

Üretim miktarı, maliyet, iç ve dış piyasa fiyatları, enflasyon, refah payı, üretimin sürdürülebilirliği ve kamuoyu beklentileri dikkate alınmıştır.

2013 yılında, 640 TL/Ton olarak açıklanmış olan mısır müdahale alım fiyatı;

2014 yılında ton başına 680 TL olarak belirlenmiştir.

Bu fiyata ilave olarak geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 40 TL/Tonluk primin yanında gübre, mazot ve toprak analizi gibi destek ödemelerine 2014 yılında da devam edilecektir.

680 TL/Ton olarak belirlenen müdahale alım fiyatı, Bakanlığımızca verilen 55 TL/Ton prim ve diğer desteklerle birlikte 735 TL/Tona yükselmektedir.

TMO'YA ÜRÜN TESLİM EDECEK ÜRETİCİLERİMİZİN ALIM NOKTALARINDA HERHANGİ BİR ZORLUKLA KARŞILAŞMAMALARI İÇİN;

1. ÇKS bilgilerini güncellemeleri,

2. Mutlaka randevu almaları,

3. Ürünlerini randevu alınan günde getirmeleri,

4. Anlaşmalı bankalardan alınan ürün kartı ile alım noktalarına gelmeleri gerekmektedir.

TMO, kendisine yönelecek ürünün tamamını satın alacak şekilde hazırlıklarını tamamlamıştır.

Üreticiler, TMO işlemleri ile ilgili her türlü bilgiyi, TMO internet sitesinden ve TMO işyerlerinden alabileceklerdir.

Yeni hasat döneminin ülkemiz ve milletimiz için hayırlı ve bereketli olmasını dileriz.

TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ

Üye Magazalarimiz
Yeni Eklenen İlanlar

traktör kasko değer listesi, trakya, ege, marmara, akdeniz, karadeniz, iç anadolu, doğu anadolu, güneydoğu, galeri, 2 el, fiyatları, John Deere, McCormıck, makkormik, Deutz, Massey, Ferguson, Fent, Steyr, Başak, Valtra, ikinci el , Hattat, Ford, Tümosan, Ls, Landini, Erkunt, Same, Case IH, Fiat, New, Holland, ikinci el traktör, bayii, solis, 2.el,

    Üyelik
Mağaza
Gizlilik ve Kullanım
Yardım
ikinci tarımda yeni adres sahibinden satılık ilanlar   ikinci tarımda yeni adres sahibinden satılık ilanlar ikinci tarımda yeni adres sahibinden satılık ilanlar
  • Üyelik Sözleşmesi

  • Gizlilik Politikası
ikinci tarımda yeni adres sahibinden satılık ilanlar tariminadresi satılık sahibinden galeriden komisyoncudan satılık
info@tariminadresi.com
www.tariminadresi.com 'da yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından www.tariminadresi.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için ilan sahibi ile irtibata geçebilirsiniz mcafee güvenli site tariminadresi.com